Loading...
ACT
ACT Math Section

Calculating Total Cost of Cupcakes

Very Easy Integrating Essential Skills Arithmetic

A cupcake shop sells cupcakes for $3 each. If a customer buys 4 cupcakes, how much will the customer pay in total?

Hint

Submitted14.1K
Correct13.9K
% Correct98%