Loading...
GRE
GRE Quantitative Reasoning Section

Cost of Three Cupcakes

Very Easy Arithmetic Fractions, Decimals, And Percents

A bakery sells cupcakes for $2.50 each. If you buy three cupcakes, how much do you spend in total?

Express your answer in dollars.

Hint

Submitted7.4K
Correct4.2K
% Correct57%