Loading...
GRE
GRE Quantitative Reasoning Section

Total Cost of Cookies

Very Easy Arithmetic Fractions, Decimals, And Percents

A bakery sells cookies at a price of $3.50 each. If a customer buys 4 cookies, what is the total cost in dollars?

Hint

Submitted8.5K
Correct7.3K
% Correct85%